Starptautiskā konference “Zaļais tilts – platforma zināšanu apmaiņai”

Atsaucoties uz Kazahstānas Republikas Enerģētikas ministrijas uzaicinājumu, laika posmā no 2015.gada 11.novembra līdz 2015.gada 14.novembrim ieskaitot SIA „VEGA 1” darbinieki, Vilmārs Mateuss, Jānis Zviedris, Normunds Brucis un Sandis Dejus, sadarbībā ar Latvijas Biotehnoloģiju asociācijas apakšnodaļas Cleantech Latvia (līguma Nr.: L-KAP-12-0009) un LIAA atbalstu, kā delegāti no Latvijas, devās uz Kazahstānas galvaspilsētu Astanu, lai piedalītos starptautiskajā konferencē “ Zaļais tilts – platforma zināšanu apmaiņai”.

Konferencē piedalījās tādu ārvalstu pārstāvji, kā Igaunija, Somija, Tadžikistāna, Latvija u.c. Konferences laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Kazahstānas zaļās ekonomikas aspektus saistībā ar Kazahstānas Republikas prezidenta izdoto rīkojumu par energoefektīvu, videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu republikas teritorijā, kas lielākoties skar ūdens un enerģētikas sektorus. Ņemot vērā, ka 2017.gadā plānotās starptautiskās izstādes EXPO-2017, kura norisināsies Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, tematika ir vērsta zaļās ekonomikas virzienā, šīs konferences laikā vairākkārt tika uzsvērta starptautiskā sadarbība vides problēmu risināšanā.

Vizītes laikā SIA „VEGA 1” darbiniekiem bija iespēja tikties ar Latvijas Republikas vēstnieku Kazahstānā – Juriju Pogrebņaku. Tikšanās laikā ar vēstnieku Latvijas pārstāvji pārrunāja ekonomisko situāciju Latvijā un Kazahstanā.

Kopumā konferences apmeklējums vērtējams kā izzinošs un sniedz priekšstatu par nākamajiem stratēģiskajiem lēmumiem darbībai Kazahstānas tirgū.

Dalies ar ierakstu: